STRONA GŁÓWNA

 

WRZESIEŃ

1 września -  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

16 września –  „SPRZĄTANIE ŚWIATA”  JUŻ PO RAZ 18. W POLSCE!

 

  UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY AKTYWNIE WŁĄCZYLI SIĘ W OGÓLNOŚWIATOWĄ AKCJĘ „SPRZĄTANIE ŚWIATA”:

1.     ZEBRALIŚMY ŚMIECI

- z terenu wokół naszej szkoły,

- z boisk sportowych,

- z parku szkolnego oraz

- z ulic naszej dzielnicy.

2.     PODJĘLIŚMY DZIAŁANIA w II części akcji “POMÓZMY SOSNOWIECKIM KASZTANOWCOM” zorganizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Sosnowcu, mający na celu zwalczanie szkodnika uszkadzającego liście kasztanowca białego:

 

      - grabienie liści zaatakowanych przez szkodnika szrotówka

        kasztanowcowiaczka

 

zdjęcia MM, opis IW        

16 września KLASA VIa - WYJAZD do KRĘGIELNI I i na  BASEN

Tradycyjnie juz klasa VI pod opieka p. Marka Mizgajskiego wybrała się na kręgle oraz basen. Głowna atrakcja były zawody w zjeżdżaniu ze zjeżdżalni na czas. Poniżej prezentujemy zdjęcia

 

zdjęcia i opis MM            

16 września - KLASA 3ai - WIizyta w Bibliotece Publicznej

Z początkiem nowego roku szkolnego podejmujemy nowe zobowiązania. Dzieci z klasy IIIa i postanowiły więcej i lepiej czytać.

Podczas odwiedzin w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowach Górniczych nie tylko zapoznawały się z nowymi

pozycjami książkowymi, ale w trakcie zajęć „Legendy polskich miast” wzbogacały swoją wiedzę na temat stolicy Polski

 – Warszawy. Zajęcia były bardzo ciekawe i już wszyscy czekają na następne!

zdjęcia i opis BP    

21 września - WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 

W środę 21 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w nich udział uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Wybory jak co roku poprzedziła kampania wyborcza,  w czasie której kandydaci: Magdalena Ziętek, Angelika Jarzęcka i Maciej Tomsia  prezentowali swoje programy. W tym roku pracami samorządu będzie kierowała Magdalena Ziętek  uczennica kl. III bi , gdyż to ona uzyskała najwięcej głosów i została przewodniczącą.

zdjęcia i opis HH        

23 września - BIEG PRZEŁAJOWY O PUCHAR DYREKTORA KLUBU MACZKI

 23 września odbyły się IX Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora Klubu "Maczki".

 

 Uczeń klasy VIa Maciej Łądka zdobył I miejsce!

 

 

GRATULUJEMY!!!

zdjęcia i opis MM         

 

     PAŹDZIERNIK   

1 października - KLASA 3ai - JESIENNY SPACER

Wrzesień w tym roku był piękny i kolorowy. Mamy nadzieję, że tak samo będzie w październiku. Uczniowie klasy IIIa i udali się na wycieczkę do lasu. Podziwialiśmy przepiękne kolory jesieni, poznawaliśmy warstwy lasu. Znaleźliśmy również grzyby (nie tylko te trujące). Wycieczka bardzo się udała, zachęcamy więc do długich, jesiennych spacerów.

zdjęcia i opis BP     

 

Od 1 września 2010 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację dwóch projektów wielostronnych

 Comenius – „Uczenie się przez  całe życie”:
 

 

-  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 33 - „WSZYSCY JESTEŚMY CZĘŚCIĄ TEJ SAMEJ GRY -

                                                          ALL OF US ARE PART OF THE SAME GAME ”
W skład grupy partnerskiej wchodzi szkoła z Turcji, Hiszpanii i nasza. Projekty partnerów ze szkół z Rumunii, Anglii i Bułgarii nie zostały pozytywnie zatwierdzone.

 

 - GIMNAZJUM NR 27 - "ONE HUMAN, ONE TREE -  – JEDEN CZŁOWIEK JEDNO DRZEWO"

W skład grupy partnerskiej wchodzi szkoła z Grecji, Włoch, Turcji, Hiszpanii i nasza.

>czytaj więcej<

 

   1 października - Ogólnopolski Konkurs "20 lat HP w Polsce"

KOMPUTER, MONITOR, DRUKARKA

TO CAŁY ICH ŚWIAT.

HP JEST JUŻ Z NAMI OD 20 LAT.

KTO RAZ IM ZAUFAŁ,

DOBRZE TO WIE, ŻE

NAJLEPSZY SPRZĘT MA LOGO HP!

 

Z okazji 20. rocznicy obecności w Polsce, Hewlett-Packard zaprasza do wzięcia udziału w jubileuszowym konkursie „20 lat HP w Polsce”, którego ideą jest stworzenie wizji jak najlepszego wykorzystania nowoczesnych narzędzi informatycznych w edukacji.

 

Głównym celem projektu jest promowanie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez nowoczesne formy edukacji, wykorzystujące różnorodne technologie informatyczne.

 

 

 

 
  4 października - rozstrzygnięcie konkursu plasycznego - "PLAKAT PROJEKTU COMENIUS"

Po uroczystym apelu nauczyciele z Turcji i Hiszpanii ocenili Wasze plakaty związane z realizowanym w SP 33 projektem Comenius „WSZYSCY JESTEŚMY CZĘŚCIĄ TEJ SAMEJ GRY” - "ALL OF US ARE PART OF THE SAME GAME".

 

Wyłonienie zwycięskich prac było bardzo trudne, ponieważ każda z klas wykonała przepiękny plakat. Po podliczeniu punków okazało się, że:

I MIEJSCE zdobył plakat z klasy 1a,

II MIEJSCE - kl. 4-5s,

III MIEJSCE - 3ai,

IV MIEJSCE - plakaty z 5a,

V Miejsce - klasa 6a,

VI MIEJSCE - klasa 4a

VII miejsce - klasa 2a

 

 3-7 października - WIZYTA PARTNERSKA PROJEKTU COMENIUS

W dniach od 3 do 7 października 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 33 w Sosnowcu odbyło się już drugie spotkanie w ramach programu Comenius - projekt „WSZYSCY JESTEŚMY CZĘŚCIĄ TEJ SAMEJ GRY” - "ALL OF US ARE PART OF THE SAME GAME".

Z tej okazji w szkole odbyła się akademia powitalna połączona z obchodami Dnia Języków Obcych. Na apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najlepszy plakat związany z tematyką projektu.

W trakcie pobytu naszych gości z Turcji i Hiszpanii odbyły się lekcje języka tureckiego i hiszpańskiego. Uczniowie nauczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych. Nasi goście mieli okazję zapoznać się tradycyjnymi zabawami polskimi biorąc w nich czynny udział podczas zajęć "Gry i zabawy".

>>>TUTAJ ZOBACZYSZ ZDJĘCIA I FILMY Z WIZYTY<<<

 

12 października - Olimpiada Leśna

Oskar Sierka, Łukasz Malinowki oraz Łukasz Mróz zdobyli III miejsce!

 

 

GRATULUJEMY!!!

 

zdjęcia MM  

 

 13 października - Chrzest gimnazjalistów

Dnia 13 października 2011r. uczniowie klas pierwszych stali się gimnazjalistami. Chrzest został zorganizowany przez uczniów klasy II a pod kierunkiem pani A. Stroińskiej

zdjęcia AS     

   

  14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Nauczyciela, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom.

Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

 

zdjęcia MM

 

 
 18 października - APEL "XI Dzień Papieski"

W roku 2011 Dzień Papieski obchodzony był jako podziękowanie za dar beatyfikacji Papieża Polaka pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”.

Apel przygotowali i przedstawili uczniowie klasy IIIbi oraz IIa gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Pietraszkiewicz

 

 

  19 października  - UDZIAŁ W KONKURSIE MINI PLAYBACK SHOW „TANECZNYM KROKIEM”
>>>zobacz zdjęcia<<<

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu. Naszą świetlicę „Uśmiech dziecka” reprezentowały dwa zespoły: 

w kategorii klas młodszych i w kategorii klas starszych. Konkurencja była bardzo duża. W konkursie wystąpiły 24 zespoły.

 

Nasze grupy taneczne zdobyły WYRÓŻNIENIA.

 

Gratulujemy

 

opis i zdjęcia IW

 

  28 października  - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

      28 października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Klasy Ia i Pasowanie na Ucznia. Na uroczystość zostali zaproszeni: dyrektor szkoły p. Anna Woszczek, wicedyrektor p. Elżbieta Targosz oraz rodzice i dziadkowie uczniów. Pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki, chwaląc się przy okazji swoimi umiejętnościami. Wykonały również kilka zadań praktycznych przygotowanych przez wychowawczynię i starszych uczniów. Dzieci zdały egzamin pomyślnie. Oficjalne ślubowanie złożyły przed sztandarem szkoły. Pani dyrektor uroczyście pasowała ich na uczniów.   

opis MD, zdjęcia IW

 

        LISTOPAD

KONKURS PLASTYCZNY

  Członkowie SKO przygotowali prace na Ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany przez PKO Bank Polski S.A. Tematyka konkursu to "Plakat promujący oszczędzanie". Na konkurs wpłynęło 20 prac z naszej szkoły, wszystkie zostały wysłane do Warszawy. Wyniki zwycięzców i ich prace zostaną opublikowane w poradniku ekonomicznym dla dzieci „Brawo Bank” oraz w Internecie na stronach internetowych Banku.

Ogłoszenie wyników już wkrótce - 25 listopada. Z niecierpliwością na nie czekamy! Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

 

Marta Kozioł 

VI edycja programu społecznego „Szkoła bez przemocy”

Społeczność ZSO nr 6 w Sosnowcu przystąpiła do VI edycji Programu społecznego „Szkoła bez przemocy". Głównym celem Programu jest zwiększanie poziomu świadomości problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz wypracowanie narzędzi umożliwiających jej skuteczne zapobieganie.

W nadchodzącym roku odbędą się w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W roku szkolnym 2011/2012 chcemy aktywnie włączyć się w przygotowanie do tego wydarzenia poprzez promocję idei kibicowania fair play. Mamy nadzieję po raz kolejny przekonać się, że na polskich stadionach można kibicować bezpiecznie, a przemoc i agresję można zmniejszać podobnie jak w szkołach.

                                                                                                                   JK

 2 listopada - Przedstawienie pt. „Piotruś Pan i piraci”

Dzieci z klas I-III uczestniczyły w tym dniu w adaptacji scenicznej słynnego dzieła „Przygody Piotrusia Pana” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Przedstawienie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Kazimierzu Górniczym. Wesoły, pełen humoru spektakl wprowadził wszystkich w dobry nastrój. Uczniowie również występowali na scenie! Może w ten sposób rozbudził się talent aktorski i o małych aktorach jeszcze kiedyś usłyszymy? Kto wie…?

zdjęcia i opis BP

5 listopada - Wyjazd na XLVIII Międzynarodową Wystawę i Giełdę Minerałów, Skał i Skamieniałości

Uczniowie biorący udział w zajęciach „Koła młodego przyrodnika” uczestniczyli w wycieczce na Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, gdzie odbywała się XLVIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Można było na niej obejrzeć interesujące kolekcje pochodzące nie tylko z Polski, lecz również z całego świata.  Wielu wystawców oferowało przepiękne, unikalne wyroby jubilerskie. Nie tylko podziwialiśmy, ale także mogliśmy zakupić prezentowane okazy (w miarę zasobności portfeli J). Poznaliśmy, jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat kryształów, jaką formę mają pierwotne rudy popularnych metali, a dzięki skamieniałościom zapoznaliśmy się z historią rozwoju życia na Ziemi. To był wspaniały dzień!

zdjęcia i opis BP

 

10 listopada  - Apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

10 listopada uroczyście obchodziliśmy Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy 4 a przepięknie zaprezentowali program artystyczny. Były wiersze, pieśni i wspomnienia o tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę.

11 listopada uczniowie wystąpili w kościele M.B.N. Pomocy w Ostrowach Górniczych.

MK 

18 listopada  - Wycieczka do Jaskini Wierzchowska Górna

Grupa 23 uczniów naszej szkoły z kl. V szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum zwiedziła Jaskinię Wierzchowską Górną, największą ze znanych jaskiń na obszarze krakowskim, a drugą na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Łączna długość jej korytarzy wynosi 975 m. Wnętrze jaskini jest oświetlone elektrycznie; panuje tu charakterystyczny, jaskiniowy, mikroklimat (temp.: 7,5°C, wilgotność pow. 95%.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć  liczne ciekawe formy krasowe, jak kominy, kotły wirowe, meandry oraz nacieki (makarony, "Kropielnica", "Róża", "Jaszczurka").
W grocie urządzona jest wystawa m.in. narzędzi z epoki kamienia, kości zwierząt jaskiniowych i nietoperzy. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć hibernujące nietoperze -  podkowce małe. Zwiedzanie Jaskini Wierzchowskiej zakończyło się spotkaniem z Człowiekiem Pierwotnym NEOLITOSEM. Wysłuchaliśmy opowieści o pradziejach człowieka, sposobach wykorzystywania jaskiń przez człowieka pierwotnego. Dodatkową atrakcją było ognisko  z pieczeniem kiełbas
y.

JP 

24 listopada  - Lekcja historii na żywo - "Szlachta i husaria"

      

30 listopada 2011 r. – Wróżby andrzejkowe

>>>zobacz zdjęcia<<<

Zgodnie z tradycją, w wigilię imienin Andrzeja, panny wróżą sobie, co przyniesie im los. W tym roku uczniowie klasy IIIai, IIa oraz I-IIIs wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu – Ostrowach Górniczych, aby tam uczestniczyć w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Było bardzo przyjemnie i wesoło. Przynajmniej kilka z wróżb mogłoby nam się spełnić!

zdjęcia i opis BP    

30 listopada  - ZABAWA ANDRZEJKOWĄ

 

 

 

 

 

 
 

      GRUDZIEŃ

GRUDZIEŃ - UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TESCO DLA SZKÓŁ

ZESPÓŁ "EKOLIDERKI" Z SP33  ORAZ ZESPÓŁ "EKOANIMKI" Z GIMNAZJUM NR 27 wykonały filmiki na konkurs zorganizowany przez TESCO.

15 filmików z 400, które zdobędą od widzów najwięcej głosów zostanie nagrodzonych TABLICAMI INTERAKTYWNYMI.

 

 

 

Ilona Wąsowicz 

6 grudnia  – Mikołajki

>>>zobacz zdjęcia<<<

Grzeczne dzieci z niecierpliwością czekają na ten grudniowy dzień. Uczniowie klasy IIIai po powrocie do sali lekcyjnej z zajęć wychowania fizycznego, przekonali się, że Św. Mikołaj o Nich nie zapomniał. To jednak nie był koniec atrakcji!

O godz. 10-tej dzieci razem z kolegami z kl.I-IIIs uczestniczyły w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury w Kazimierzu Górniczym przez Państwo: Izabelę Hlond Machała oraz Henryka Kocot – redaktora naczelnego Wydawnictwa Regiony. Były tańce i śpiewy, do których zachęcali: Skrzat Wiercipiętka, Bóbr, policyjny Sznupek, Śnieżynki, no i oczywiście Św. Mikołaj. Uczniowie wzięli udział w konkursach: ekologicznym i wiedzy o ruchu drogowym. Na koniec spotkania Św. Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom paczki ze słodyczami. Dziękujemy bardzo Mikołaju, pamiętaj o nas za rok!

zdjęcia i opis BP    

 5-9 grudnia - TYDZIEŃ WOLANTARIATU W ZSO NR 6

Uczniowie ZSO nr 6 z udziałem rodziców i nauczycieli, w dniach od 5 do 9 grudnia 2011 roku, będą obchodzić Tydzień Wolontariatu. Jest to jedno z zadań realizowanych w ramach „Szkoły bez przemocy”. Uczniowie kl. III gimnazjum wykonali plakat promujący ideę wolontariatu. Nauczyciele na lekcjach wychowawczych przeprowadzą pogadanki na ten temat. Rodzice wraz z dziećmi podzielą się darami od Mikołaja  z potrzebującymi. Uczniowie doznający problemów w nauce mają szansę skorzystać  z pomocy udzielanej przez swych kolegów – wolontariuszy.

                                                                                                                                                                                                          JK

   5-9. 12. 2011 - WŁOCHY - GALLARATE

KOLEJNY WYJAZD GIMNAZJUM NR 27

W RAMACH PROGRAMU COMENIUS

WŁOCHY – GALLARATE

 

>>>CZYTAJ WIĘCEJ<<<

 

13 grudnia - ZABAWA MIKOŁAJKOWA

>>>zobacz zdjęcia<<<

14 grudnia - WYJAZD UCZNIÓW KLASY Va na KRĘGIELNIĘ

>>>zobacz zdjęcia<<<

W środę 14 grudnia  cała klasa Va pojechała  do Dąbrowy Górniczej na kręgle. Nasza

pani J. Grodecka obiecała nam na początku miesiąca niespodziankę mikołajkową i do ostatniej chwili trzymała nas w niepewności.

Tym bardziej ucieszyliśmy się z tego wyjazdu.

W ORIONIE (tak nazywa się kręgielnia, do której pojechaliśmy) były zarezerwowane dla nas 4. tory, przy których zebraliśmy się w grupy. Po zapisaniu naszych imion w systemie gry, zaczęliśmy rzucać kulami. Okazało się to nie lada trudnym zadaniem, ale już po pierwszych próbach zaczęły wyskakiwać punkty przy niektórych imionach.:)

Po niecałej godzinie „dojechała” do nas pizza! Każdy zespół dostał na swój stolik aż trzy –

w różnych smakach. Były pyszne!

Wszyscy świetnie się bawiliśmy! To były nasze NAJLEPSZE MIKOŁAJKI!!!

PS Mamy nadzieję, że to nie ostatni wyjazd do kręgielni.

                                                                       Marcelina Z. i Sandra S.

 

 15 grudnia - KONKURS PLASTYCZNY

Natalia Dymarska - uczennica klasy Va - zdobyła II MIEJSCE  w Konkursie plastycznym " ZACZAROWANY ŚWIAT WALTA DISNEYA"

GRATULUJEMY

                 JoannaK    

 15 grudnia -  Spotkanie wigilijne w świetlicy środowiskowo-socjoterapeutycznej Uśmiech Dziecka

 STYCZEŃ 2012

16 STYCZNIA -   JASEŁKA POKOLEŃ

>>>zobacz zdjęcia<<<

Po raz trzeci, z inicjatywy Stowarzyszenia Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły zostały zorganizowane „Jasełka Pokoleń”. Na spotkaniu tym, w dniu 16 stycznia wystąpiły dwie grupy teatralne: dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” oraz grupa teatralna z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”. Oba występy wzbudziły zachwyt i uznanie publiczności: rodziców, seniorów, uczniów i nauczycieli. Wszyscy podziwiali stroje starszej grupy teatralnej.

Reżyserom: Pani Matyldzie Sierka („Korzenie”), Pani Beacie Piątek ("Uśmiech dziecka”) oraz Pani Ilonie Wąsowicz za prezentacje należą się gratulacje i słowa uznania.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom za organizację tej uroczystości również należą się serdeczne podziękowania.
 

opis AW

 
WYSTĘP UCZNIÓW:  

WYSTĘP KRĘGU SENIORÓW ZHP „KORZENIE”:

 

30. 01. -  10. 02. -  FERIE ZIMOWE

ŻYCZYMY WSZYSTKIM MIŁEGO ODPOCZYNKU oraz WSPANIAŁEJ ZIMOWEJ POGODY

Harmonogram zajęć w okresie ferii zimowych

 Wycieczka do zamku w Będzinie

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

zdjęcia BP  

LUTY

16 luty - BAL KARNAWAŁOWY W SP 29

>>>zobacz zdjęcia<<<

Już po raz drugi wzięliśmy udział w balu karnawałowym świetlic środowiskowych zorganizowanym w Szkole Podstawowej 29. Wszyscy uczestnicy bawili się w pięknych kostiumach. Do tańca przygrywał nam zespół muzyczny. Przygotowano również wesołe konkursy i słodki poczęstunek.

Organizatorom dziękujemy za świetną zabawę!

 

15 luty - Spotkanie gimnazjalistów w UM

>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczniowie  gimnazjum wzięli udział w drugim spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta, które poprowadził I Zastępca Przewodniczącego RM Rady Miejskiej Tomasz Bańbuła.

Po krótkim wprowadzeniu w tematykę spotkania nasi uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na temat najbardziej nurtujących problemów naszej dzielnicy.

Gimnazjaliści wykazali się dużą wiedzą o środowisku, w którym żyją, wychwycili jego „bolączki” i zostali zapewnieni, że tematy te będą poruszane w szerszym gronie radnych. Mamy nadzieję na kontynuacje tych spotkań.

                                                                                            DA

   www.umsosnowiec - młodzież w urzędzie 

 14 luty - Walentynki

klasy I-III

>>>zobacz zdjęcia<<<

klasy starsze

>>>zobacz zdjęcia<<<

MARZEC

8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KOBIET

wszyscy chłopcy mali i ci duzi

składają Wam najserdeczniejsze życzenia:

 

By się spełniły Wasze życzenia
By się ziściły Wasze marzenia
By uśmiech często gościł na Waszych twarzach
Byście zdobyły w życiu, szczyty swoich marzeń
Wszystko co chciałybyście
By się zdarzyło
Wszystko czego pragniecie
By Waszym było..
.

 

Z okazji Święta wszystkich kobiet

uczniowie gimnazjum oraz chórek szkolny przygotował

 i przedstawił pod kierunkiem pana Bartłomieja Ślefarskiego

apel-niespodziankę z pięknymi piosenkami,

dowcipnymi scenkami i wspaniałymi życzeniami

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

 

 21 marca - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY / Światowy Dzień Lasu

 

21 marca - MISTRZOSTWA SOSNOWCA BADMINTONA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W HALI SPORTOWEJ „DOR-JAN” W SOSNOWCU ODBYŁY SIĘ ZAWODY MISTRZOSTW SOSNOWCA BADMINTONA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.
 Informujemy, że reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły w składzie Marcelina Zygan, Emilia Waluga oraz Szymon Zadęcki, Maciej Łądka zdobyły zarówno w kategoriach dziewcząt jak i chłopców  II miejsce.

 


 

GRATULUJEMY!!

  opis MM

 27 marca - DEBATA - SZKOŁA DEMOKRACJI

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie  XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży – szkoła demokracji”.

 

Projekt ten ma na celu rozpowszechnienie wśród uczniów wiedzy o możliwościach podejmowania aktywności społecznej w swoich szkołach i zwiększenia wiedzy o szkolnych instytucjach demokratycznych. Działania w ramach projektu pozwolą młodym ludziom na podjęcie dyskusji o możliwościach i barierach dla wpływania przez nich na życie szkoły.

 

 Debata SZKOŁA DEMOKRACJI odbyła się 27 marca o godz. 15.45 w budynku naszej szkoły.

 

Temat debaty dotyczył następujących zagadnień:

a) szkolne instytucje demokratyczne i ich funkcjonowanie, pomysły na działania i poprawę ich funkcjonowania (np. samorząd uczniowski, rzecznik praw ucznia, rada szkoły, rada rodziców)

b) udział uczniów we współdecydowaniu o szkolnych sprawach (o czym uczniowie mogą współdecydować, jak zorganizować procesy konsultacji i decydowania o szkolnych sprawach przez ogół uczniów szkoły)

c) jak szkoła w praktyce może uczyć demokracji i postaw obywatelskich

                                                                                                Dorota Adamczyk

 >DEMOKRACJA - ZALETY I WADY< - prezentacja

 

 27 marca - MINI TARGI EDUKACYJNE
>>>zobacz zdjęcia<<<

Z myślą o uczniach klas III  naszego gimnazjum, oraz ich rodzicach, na terenie naszej szkoły odbyły się mini targi edukacyjne, na których szkoły ponadgimnazjalne z  terenu Sosnowca zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Szkoły te reprezentowali nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie tych szkół. Nasi Goście udzielali informacji na temat typów szkół, kierunków kształcenia oraz zasad rekrutacji w poszczególnych szkołach.
Mini Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów klas trzecich, którzy licznie przybyli wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami. Uczniowie dostali ulotki, foldery, mogli też bezpośrednio porozmawiać na temat nowych kierunków kształcenia oraz rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące ich przyszłych wyborów edukacyjno – zawodowych.

 

opis doradca zawodowy JJ

 

 

KWIECIEŃ

 3 KWIETNIA - SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

O godz. 9. 00 w naszej szkole, tak jak i we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Polski odbył się Sprawdzian dla uczniów kończących szkołę podstawową.

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY JAK NAJWYŻSZYCH WYNIKÓW!!!

 

 - >SPRAWDZIANY Z POPRZEDNICH LAT<

 

17 KWIETNIA - Udział w II Regionalnym Konkursie Informatycznym dla uczniów klas III
>>>zobacz zdjęcia<<<

Uczennica klasy IIIa Marysia Bukowska znalazła się wśród 24 finalistów II Regionalnego Konkursu Informatycznego uczniów klas III.

 

 Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej.

 

Nasza reprezentantka zdobyła XII miejsce.

 

GRATULUJEMY!

 

17 KWIETNIA - Udział w XI Przeglądzie Teatralnym Świetlic Środowiskowych
>>>zobacz zdjęcia<<<

Naszą popołudniową świetlicę "Uśmiech dziecka" reprezentowała grupa 17 uczniów, którzy pod opieką pani Doroty Adamczyk i A. Stroińskiej przedstawili zabawną inscenizację "Smurfne lato"

 

17 KWIETNIA - APEL "PRECZ Z AGRESJĄ"

 

Dnia 17 kwietnia 2012 roku, w ramach realizacji VI edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”, odbył się apel „Precz z agresją”. Cała społeczność ZSO nr 6 obejrzała inscenizację w wykonaniu uczniów klas IIIb i IIb gimnazjum oraz klasy IIIa szkoły podstawowej a także prezentację dot. tego tematu.

                    opis JK

 

Po apelu zostały uczniom wręczone nagrody, które zdobyli w konkursach pod hasłem "Grzeczność nie jest nauką łatwą" zorganizowanych w ramach realizacji projektu Śląska Szkoła Promująca Zdrowie.

 - Konkurs polonistyczno - plastyczny "Kultura zdobi i ułatwia życie"

I miejsce kl. 4a

II miejsce Angelika Jarzęcka kl. IIIag

III miejsce kl. IIbi

 - Konkurs plastyczny "Zasada fair play"

I miejsce kl. 4-5s, 6s

II miejsce Marzena Brzezińska kl. IIag

III miejsce Karolina Zygan i Katarzyna Karkosz kl. IIIag

                 Natalia Dymarska kl. 5a

Wyróżnienie kl. 1a, kl. 2a

Nagrody wręczyła organizatorka konkursów p. Olga Chodakowska oraz  pani wicedyrektor E. Targosz.

 

opis OC

 Wycieczka do Warszawy
 

Dnia 17 kwietnia o godzinie 6.00 (bardzo wczesnej- brrr!) klasa V wyjechała na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Jechała i jechała, a w drodze oglądała, jak buduje się autostrada.

W samo południe uczniowie wreszcie stanęli na rogatkach stolicy i po godzinie jazdy dotarli do Centrum Nauki Kopernik. Oj, tu było naprawdę CIEKAWIE. Po obiedzie – spacer z przewodnikiem spod Zamku Królewskiego w kierunku Starówki. Idąc Krakowskim Przedmieściem wszyscy, już bardzo zmęczeni, dotarli do autokaru. A na koniec dnia klasa jeszcze świetnie się bawiła przy ognisku. Aż trudno uwierzyć, skąd tyle energii!!!

Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienek. Pomnik Małego Powstańca zrobił wielkie wrażenie na całej grupie. Udało się też zobaczyć Pałac Prezydencki. Chłopców najbardziej zauroczył Stadion Narodowy, który można było oglądać z różnej perspektywy zza szyb autokaru. Pan przewodnik zwracał uwagę zwiedzających na wiele miejsc, opowiadając o każdym – bardzo interesująco. Szkoda, że tak szybko trzeba było pożegnać Warszawę. Ale przecież zawsze można tu wrócić!

opis JG

W minionym tygodniu uczniowie ZSO nr 6 wzięli udział w zbieraniu podpisów na akcję „Kibicuję Fair Play”. Była to jedna z form realizacji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”.

Zebraliśmy 212 podpisów, które wraz z podpisami z całej Polski trafią przed rozpoczęciem EURO 2012 do Władz Rzeczpospolitej Polskiej. Będzie to wyrazem dążenia młodych ludzi do przeżywania mistrzostw w piłce nożnej w atmosferze spokoju i bezpieczeństwa.

 opis JK

18 KWIETNIA - SPOTKANIE INFORMACYJNE RODZICÓW 6-7 latków
>>>zobacz zdjęcia<<<

W świetlicy szkolnej odbyło się  spotkanie organizacyjne  Rodziców uczniów klas pierwszych (6 i 7 latków): „Moje dziecko będzie pierwszoklasistą ” z dyrektorem szkoły p. Anną Woszczek.

Harmonogram spotkania:

- dyr. A. Woszczek:  prezentacja szkoły (baza, programy, wyposażenie),

- wicedyr. E. Targosz - nowa podstawa programowa;

- pedagog PPP nr 2 w Sosnowcu A. Świerczyńska - prelekcja "Gotowość szkolna 6 i 7 latków", działalność Poradni,

- pedagog J. Kluska - pomoc socjalna dla pierwszoklasistów,

- I. Wąsowicz - prezentacja witryny szkolnej,

- rozdanie ulotek informacyjnych,

- zaproszenie na Festyn Rodzinny oraz Giełdę Kwiatową.

20 KWIETNIA - Laureaci z sosnowieckich szkół wyróżnieni
>>>zobacz zdjęcia<<<

W Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Mysłowicach z ramienia Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Sosnowcu, została zorganizowana uroczystość wręczenia dyplomów laureatom III etapu konkursów przedmiotowych województwa śląskiego. Laureatami z sosnowieckich szkół zostało 7 uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI i 81 uczniów z gimnazjów.

NASI LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Karolina Zygan z klasy III ag i Oskar Sierka z klasy II ag zostali LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2011/2012.

Maciej Tomsia z klasy III bi został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.

Maciej Tomsia , Dominik Wójcik z klasy III bi oraz Monika Sperka z klasy IIIa zostali LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka rosyjskiego

GRATULUJEMY

24-25-26 KWIETNIA - EGZAMIN GIMNAZJALNY
>>>zobacz zdjęcia<<<

HARMONOGRAM EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH 2012

24 kwietnia 2012 r. - egzamin z przedmiotów humanistycznych,

godz. 9.00 – część z historii i wiedzy o społeczeństwie (czas trwania: 60 min);

godz. 10.45 – część z języka polskiego (czas trwania: 90 min);

25 kwietnia 2012 r. - egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych,

godz. 9.00 – część z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 min),

godz. 10.45 – część z matematyki (czas trwania: 90 min);

26 kwietnia 2012 r. - egzamin z języków obcych (język angielski, język rosyjski),

godz. 9.00 – część z poziomu podstawowego (czas trwania: 60 min),

27 KWIETNIA - PODSUMOWANIE DNI ZIEMI
>>>zobacz zdjęcia<<<
>>>zobacz zdjęcia<<<

Hasłem ogólnopolskich i  szkolnych obchodów Dnia Ziemi w 2012 r. jest: "Dobra energia dla wszystkich". 

Wokół niego skupiły się działania młodzieży, które polegały na przystąpieniu zespołów uczniowskich z poszczególnych klas do konkursów:

- ekologiczno-plastycznego, promującego hasło „Gdy energię oszczędzamy, o środowisko i klimat dbamy!,

-  ekologiczno-filmowego, który zachęcał do nakręcenia  „ekoENERGETYCZNEGO ” filmiku promującego zachowania polegające na oszczędzaniu energii i dbaniu o naturalne środowisko.

Ocena plakatów i filmów odbywa się na zasadzie głosowania, na stronie internetowej naszej szkoły. Będziemy mogli głosować do 10 czerwca 2012 r. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas festynu rodzinnego „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”, 16 czerwca 2012 r. Na zwycięzców czeka niespodzianka.

 

Dzisiejszy apel oraz organizacja obchodów Dni Ziemi w naszej szkole została przygotowana w ramach projektu gimnazjalnego  zrealizowanego przez zespół uczniów klasy IIa  w składzie: Nicol Szerszeń, Dominika Miodek, Patryk Bommersbach, Tomek Kawa.

 

>KONKURSY<

opis JP

26 - 27 - 28 KWIETNIA - GIEŁDA KWIATÓW
>>>zobacz zdjęcia<<<

 Już po raz czwarty nasza placówka oraz Stowarzyszenia Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły zorganizowali GIEŁDĘ KWIATÓW, która tradycyjnie odbyła się przed długim majowym weekendem przed budynkiem ZSO nr 6. Mieszkańcy Ostrów Górniczych, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły mogli nabyć jednoroczne rośliny rabatowe, balkonowe i tarasowe.

 

MAJ

 3 MAJA - ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
 

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

 

 8 maja - Wycieczka do Nadleśnictwa Siewierz

>>>zobacz zdjęcia<<<

Majowe dni sprzyjają pobytowi na łonie natury. Uczniowie klasy IV a pod opieką p. Beaty Piątek i p. Doroty Adamczyk uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Las i jego mieszkańcy”, które prowadziła p. Agnieszka Zawada – Piątkowska. W Izbie Leśnej można było obejrzeć wiele eksponatów oraz posłuchać głosów leśnych zwierząt. Spacer ścieżką edukacyjną był dopełnieniem zajęć. To była bardzo ciekawa lekcja!

opis BP

zdjęcia  DA 

14 –16 maja - ZAKOPANE

 zdjęcia  DA

Uczniowie klas IV i VI przeżyli trzy pełne wrażeń dni w sercu polskich gór – w Zakopanem. Do najważniejszych atrakcji należało: wyjazd na Kasprowy Wierch, pobyt w termach ”Bania”, przejazd bryczką pod skocznię narciarską, ognisko. A po wieczornych, długich spacerach bawili się na dyskotece lub brali udział w zajęciach sportowych. A po pamiątki powędrowali oczywiście na Krupówki. Wszyscy dziękujemy panu Markowi Mizgajskiemu za zorganizowanie tej wycieczki.

opis DA  

zdjęcia MM

16 maja - Wycieczka do Ojcowa

Gimnazjaliści oraz uczniowie klasy V a naszej szkoły wzięli udział w autokarowej wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zajęcia „Poznajemy drzewa”, w których uczestniczyli, miały na celu uświadomienie zróżnicowania gatunkowego oraz nauczenie się rozpoznawania wybranych drzew. Pracujący w grupach uczniowie, z pomocą klucza do oznaczania drzew, wyszukiwali w terenie i rozpoznawali wybrane gatunki. W arkuszach roboczych notowali swoje spostrzeżenia dotyczące cech danego gatunku (sylwetka drzewa, kształt i barwa liści, wygląd kory, kwiatów i owoców) oraz właściwości siedliska. Po zakończeniu i omówieniu pracy wszyscy zwiedzili ruiny Zamku Kazimierzowskiego, a także Grotę Łokietka. Uwieńczeniem całego dnia było ognisko z pieczeniem kiełbasek!

opis BP 

>>>zobacz zdjęcia<<< - SP33

>>>zobacz zdjęcia<<< - GIM27

21-25 maja WIZYTA PARTNERSKA PROGRAMU COMENIUS

22 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia rozpoczynająca wizytę partnerską Wielostronnego Projektu pt. „ONE HUMAN, ONE TREE” w ramach programu COMENIUS.

Gościliśmy 20 nauczycieli z Hiszpanii, Turcji, Włoch oraz Grecji, którzy zwiedzili naszą placówkę, poznali nasze miasto i dzielnicę.

23 maja po zakończeniu prac nad projektem wspólnie posadziliśmy drzewa w parku szkolnym.

>ZOBACZ FILMY I ZDJĘCIA Z WIZYTY<

 

Przypominamy, że w ZSO nr 6 w latach 2010-2012 realizowaliśmy 2 programy COMENIUS:

- w Szkole Podstawowej 33 - "WSZYSCY JESTEŚMY CZĘŚCIĄ TEJ SAMEJ GRY” ("ALL OF US ARE PART OF THE SAME GAME")

- w Gimnazjum 27 - „ONE HUMAN, ONE TREE”

                               "JEDEN CZŁOWIEK, JEDNO DRZEWO"

26 maja - FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
>>>zobacz zdjęcia<<<

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Organizacji Pozarządowych, reprezentując Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”. W tym roku klasa IV przedstawiła montaż słowno – muzyczny „Smerfne lato”.

opis i zdjęcia DA     

 

28 maja - AKCJA "POMÓŻMY SOSNOWIECKIM KASZTANOWCOM"

Już po raz trzeci włączyliśmy się w akcję zorganizowaną przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Sosnowcu "POMÓŻMY SOSNOWIECKIM KASZTANOWCOM"
Program, ma na celu zwalczanie szkodnika szrotówka kasztanowcowiaczka uszkadzającego liście kasztanowca białego.
Planowane działania ochronne przewidziane w projekcie to:
1) MAJ - umieszczenia na pniach drzew opasek lepowych
2) PAŹDZIERNIK - akcja grabienia liści zaatakowanych szkodnikiem.
28 maja nasi uczniowie pod opieką pani Bożeny Błaszkiewicz obkleili kasztanowce
rosnące w parku szkolnym oraz wokół boisk sportowych.
Wierzymy w to, że nasze działania pomogą  ochronić nasze piękne kasztanowce!

 

30 maja - TURNIEJ ŚWIETLIC - „5 SPARTAKIAD, 5 TURNIEJÓW – X LECIE SPORTOWYCH DZIEJÓW”

>>>czytaj więcej<<<

>>>zdjęcia - cz. I <<<

>>>zdjęcia - cz. II <<<

   
 

CZERWIEC

5 czerwca - Dzień Szkoły bez przemocy

Z tej okazji w ZSO nr 6 zrealizowano następujące działania:
- we wszystkich klasach przeprowadzono pogadanki na temat „Kibicuję Fair Play”,
- uczniowie klasy IIIbi gimnazjum wykonali plakaty związane tematycznie z grą i kibicowaniem zgodnymi z zasadą Fair Play;

  plakaty te zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych,
- podczas sportowych rozgrywek klasowych i międzyklasowych zwracano uwagę na zachowania Fair Play.

 

pedagog szkolny JK

 

5 czerwca - Nagrody dla najzdolniejszych - NASZE GIMNAZJUM NA IV MIEJSCU W SOSNOWCU!!!

5 czerwca 2012 roku o godz. 13.00 w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych odbyło się spotkanie z laureatami i finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych. Wzięli w nim udział Zastępca Prezydenta Miasta  Agnieszka Czechowska–Kopeć oraz naczelnik Wydziału Edukacji UM  Piotr Wesołowski.

  

16 czerwca - Festyn „RODZINNIE I ZDROWO NA SPORTOWO”

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną wspaniałą zabawę!

Do zobaczenia za rok!

ORGANIZATOR   
Stowarzyszenie   
„Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla szkoły”

29 czerwca - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

ZOBACZCIE WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

 OLIMPIADA WIEDZY BIOLOGIA-OXFORD.Plus

 dla  klas 1-3 gimnazjum

oraz dla klas 4-6 szkoły podstawowej

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!

 

WYGRANA E-TABLICA W KONKURSIE!!!

Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty - "Uczmy się razem". Konkurs polegał na wysłaniu odpowiedzi na pytanie: „W jaki element wyposażenia IT najbardziej chciałyby doposażyć szkołę i jak jego wprowadzenie może wpłynąć na wartość merytoryczną zajęć szkolnych lub atrakcyjność lekcji”?

Zdobywcą pierwszej nagrody -  mobilnej tablicy interaktywnej Mobi z oprogramowaniem Interwrite Workspace została

Pani Jadwiga Grodecka

 

GRATULUJEMY!

 

PRZECZYTAJ NAGRODZONĄ WYPOWIEDŹ

XIII miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ALBUS 2012 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczennica klasy Va Emilia Waluga zdobyła XIII miejsce

GRATULUJEMY!

opiekun - p. Olga Chodakowska

 

II miejsce w MIEJSKIM KONKURSIE "BĄDŹ BEZPIECZNY"

Uczennica klasy II a Katarzyna Karkosz zdobyła II miejsce

w kategorii dziewcząt z gimnazjum

GRATULUJEMY!

 

ZOBACZ NASZE WSZYSTKIE OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2011/2012