WSTECZ

STRONA GŁÓWNA

Nasi uczniowie biorą czynny udział w życiu szkoły, organizują imprezy, uświetniają akademie i uroczystości. Chętnie też reprezentują  szkołę  w różnych zewnętrznych konkursach, zawodach czy olimpiadach. Niejednokrotnie zajmują wysoko punktowane miejsca i zdobywają dyplomy. Zapisują  tym samym swoje imię na kartach historii szkoły.

  •     2004/2005

  • G. Stokłosa – I miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym w kategorii kl. III

  • P. Majkowski, T. Kudłacz, D. Grabowski -  II miejsce w konkursie matematycznym „Slalom”

  • K. Bocheńska – III miejsce Miejskim Konkursie Recytatorskim

  • T. Kudłacz – III etap konkursu matematycznego „Pikomat”

  • A. Kamieniak – I miejsce w Międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Słowo wieszcza”

  • A. Tarka – III miejsce w Międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Słowo wieszcza

    2003/2004

  • P. Miska, T. Borkowski – II miejsce Międzyszkolnym Konkursie „ Unia europejska w liczbach”

  • P. Miska, M. Wójcik, M. Brzeziński – II etap Konkursu Interdyscyplinarnego

  • P. Miska, M. Wójcik, K. Komenda – III etap Konkursu Matematycznego „Pikomat”

  • ZSO nr 6 – I wyróżnienie w Konkursie „Dbamy o otoczenie szkoły”

 

    2001/2002

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szeregu konkursach organizowanych z okazji 100-lecia miasta Sosnowca, w których zajęli :

  • Aleksandra Kiełtyka – II miejsce w Konkursie „Dworce kolejowe Sosnowca”

  • Sebastian Półtorak – wyróżnienie w konkursie „Stulecie zwykłych ludzi”

  • Katarzyna Kocioł – wyróżnienie w konkursie „Spojrzenie na Sosnowiec”

  • Olga Sarnowska - wyróżnienie w konkursie „Pocztówka o Sosnowcu”

 

    2000/2001

  •  Kamila Kuros, Mateusz Lis – laureaci wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z j. polskiego

  • Mateusz Lis, Mariusz Mucha - laureaci wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z geografii

  • I miejsce - w konkursie tańca towarzyskiego zespołów tanecznych

 

  1999/2000

  • Karolina Szota – wyróżnienie  w IV Ogólnopolskim Konkursie Na Pracę z Literatury

  • Karolina Jaworska, Ewelina Kowalczyk – III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Młodych Ekonomistów

  • Ewa Kiełtyka - I miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim    

  • Marta Zając - II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim

  • Anna Segin - III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim

  • Karolina Szota - I miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim

  • Kalina Błaszkiewicz - II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim

 

  1998/1999

  •  Karolina Szota - wyróżnienie III stopnia w III Ogólnopolskim Konkursie Na Pracę z Literatury

  • Anna Szczudło - Eskulapiada 99 - I miejsce szkoły w rejonie, III miejsce w województwie

 

  1997/1998 

  • Kamila Kuros - III miejsce w Ogólnopolski Konkursie Piosenki Ekologicznej

 

  1996/1997

  • Agnieszka Wolska -  laureatka Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

  • Przemysław Jedziniak – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii

  • Marcin Śliwa - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii

  • Kamila Kuros - I miejsce w Konkursie Piosenki Ekologicznej z okazji Dni Ziemi

 

  1995/1996

  • wyróżnienie II stopnia w Rejonowych Eliminacjach VI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej

  • Przemysław Jedziniak - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii

  • Justyna Woszczek - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki

 

  1994/1995

  • Justyna Woszczek - finalistka konkursu matematycznego „Pikomat”

  • Agnieszka Nowak - finalistka konkursu „Wiedza o zdrowiu”

  • Aleksandra Jurczyńska - finalistka w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym

 

  1993/1994

  •  W. Sarwa -  laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

 

                   OSIĄGNIĘCIA W SPORCIE

   

           2004/2005

 

Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

I miejsce – M. Bajkowska – rzut do kosza

II miejsce – E. Brzeźniakiewicz –bieg na 50m

II miejsce – A. Pawlak – rzut piłką lekarską

 

       2003/2004

 

I miejsce – M. Szczepańska – w Zawodach LA klas III SP – skok w dal

I miejsce – P. Baraniak - w Zawodach LA – rzut piłeczką palantową

II miejsce – D. Wilk – w Zawodach LA klas III SP – bieg na 60 m

III miejsce – T. Borkowski w Mistrzostwach Sosnowca w LA klas VI – bieg na 1000m

 

          2002/2003

 

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w koszykówce chłopców

I miejsce w klasyfikacji drużynowej w Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia

W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce – M. Schufreida – rzut piłką lekarską

I miejsce – M. Podlejski – bieg na 60m

I miejsce – K. Redzińska – rzut do celu

I miejsce – Ł. Chojnacki – tor przeszkód

II miejsce – R. Kozior – wielobój rzutów do celu

II miejsce w klasyfikacji drużynowej w Spartakiadzie Szkół Specjalnych

I miejsce w klasyfikacji drużynowej w Mistrzostwach Śląska i Zagłębia

II miejsce – Ł. Chojnacki – w Mistrzostwach Śląska i Zagłębia w tenisie stołowym

 

           2001/2002

 

I miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w rzucie piłeczką palantową – P. Baraniak

I miejsce w Turnieju rzut do celu– Łukasz Wydmański, Kamil Saniawa

II miejsce w Mistrzostwach Zagłębia piłki nożnej chłopców

II miejsce w ogólnej punktacji w Sosnowcu – Spartakiada Klas Specjalnych

 

      2000/2001

 

I miejsce w Turnieju Minipiłki nożnej chłopców

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w rzucie piłeczką palantową – Justyna Malara

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w skoku w dal– Michał Lis

III miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w rzucie piłeczką palantową – Damian Sośnierz

 

    1999/2000

          klasyfikacja na najbardziej usportowioną szkołę: III miejsce – dziewczęta, V miejsce – chłopcy

I miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w minikoszykówce chłopców

I miejsce w półfinale województwa śląskiego w minikoszykówce chłopców

I miejsce w Turnieju Minikoszykówki dziewcząt

I miejsce w Rejonowych rozgrywkach w minikoszykówce dziewcząt

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca minikoszykówce dziewcząt

II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej woj. śląskiego

III miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w piłce ręcznej dziewcząt

III miejsce w Zawodach Rejonowych w koszykówce dziewcząt

 

     1998/1999

klasyfikacja na najbardziej usportowioną szkołę: II miejsce – dziewczęta, IV miejsce – chłopcy

I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych

I miejsce w Turnieju Trio basket w kat. chłopców

I miejsce w II biegu ulicznym o puchar Prezydenta Miasta

I miejsce w Mistrzostwach Zagłębia w minikoszykówce chłopców

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w koszykówce dziewcząt

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w piłce ręcznej dziewcząt

II miejsce w Zawodach Rejonowych w minikoszykówce chłopców

II miejsce w Zawodach Rejonowych w minikoszykówce chłopców

II miejsce w Zawodach Rejonowych w koszykówce dziewcząt

III miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w minikoszykówce dziewcząt

 

  1997/1998

klasyfikacja na najbardziej usportowioną szkołę: VI miejsce - dziewczęta, X miejsce - chłopcy

I miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w sztafetowych biegach przełajowych w kat. chłopców

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w minikoszykówce dziewcząt

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w minipiłce ręcznej chłopców

III miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w koszykówce dziewcząt

III miejsce w V Turnieju Piłki Nożnej Młodzików w Sosnowcu

III miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w badmintonie chłopców

III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Sosnowca w badmintonie Dziewcząt

 

    1996/1997

 

I miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w piłce ręcznej dziewcząt

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w piłce nożnej chłopców

II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w koszykówce dziewcząt

III miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w minisiatkówce chłopców

III miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w minikoszykówce dziewcząt

 

  1995/1996

 

I miejsce  w Miejskich Mistrzostwach Wieloboju:  rzut piłeczką palantową  - Dagmara Wąsowicz

I  miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w minikoszykówce dziewcząt

II  miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w piłce ręcznej dziewcząt

II  miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w badmintonie dziewcząt

III miejsce w Makroregionie Śląskim w minisiatkówce chłopców

IV miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej woj. katowickiego

IV miejsce w Mistrzostwach Sosnowca w minisiatkówce chłopców

Copyright © 2009 www.zso6.neostrada.pl , All rights reserved.  Designed by: nolia