Międzyświetlicowy Konkurs "Krokiem tanecznym..." Uczestniczki naszej popołudniowej świetlicy "UŚMIECH DZIECKA" zdobyły:

I miejsce (Amanda Janosz, Paulina Szpich, Adrianna Podsiadły, Karolina Kluczna, Klaudia Kluczna)

i II miejsce (Adrianna Deredas, Julia Deredas, Marcelina Marzec, Agnieszka Pasek, Klaudia Schufreida)

Opiekunowie:

Ilona Wąsowicz, Aleksandra Stroińska,

Olga Chodakowska, Jadwiga Grodecka,

Beata Piątek, Joanna Piekarz,

Październik 2008

8 uczniów brało udział w III Igrzyskach Sportowych dla niepełnosprawnych w Sosnowcu zorg. przez WKiS i Ośrodek Rehabilitacyjny Wulkan

op. M. Lipińska, A. Szczepańska

Grudzień 2008  „Zabawy językiem pisane” – org. Gimnazjum Specjalne w Mysłowicach

IV miejsce: Michał Piotrowski i Magdalena Strzelczyk

op. Marta Lipińska, Agnieszka Król

GRATULUJEMY!!!

Przegląd Teatralny „Zagłębie Dąbrowskie i Śląsk w legendach, baśniach i podaniach” zorganizowanym przez Sosnowiecki Hufiec ZHP - zuchy zajęły I miejsce za przedstawienie legendy „O skarbniku – duchu kopalń”

Opiekunowie:

p. Agnieszka Król,

dh Oskar Sierka i

dh Marcin Brzeziński

GRATULUJEMY!!!

V edycja Miejskiego konkursu plastycznego "Moja ulubiona kolęda" Oskar Sierka - III miejsce

Opiekun

Aleksandra Stroińska

9 stycznia 2009

Ogólnopolski Konkurs „Losy żołnierza i oręża polskiego”

-do II etapu przeszło 4 uczniów: Anna Krasińska, Karolina Bocheńska, Maciej Tomsia, Magdalena Ziętek

op. Dorota Adamczyk

GRATULUJEMY!!!

12 lutego 2009  ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO zorganizowanego przez

SP nr 9 i Miejską Bibliotekę Publiczną (Filia nr 14) w Sosnowcu.

Sukces w konkursie międzyszkolnym „Serce dla Walentynki”

Na konkurs wpłynęły 153 prace z 12 sosnowieckich szkół. W wyniku eliminacji zajęliśmy:

I miejsce – Weronika Szymańska

II miejsce – Adrianna Deredas

III miejsce – Julia Deredas

Olga Chodakowska

17 lutego - 5 Konkurs Recytatorski "Magia żywego słowa" zorganizowany przez OPP1
Reprezentowali nas uczniowie:
           klasa IVa B. KACPRZYK, M. PIETRZAK, D. DZIADEK
           klasa Va O. SIERKA, N. SZERSZEŃ
           klasa VIb A. KRASIŃSKA

opiekunowie

J. GRODECKA

A. STROIŃSKA

20 lutego 2009 r., o godz. 15.00 w OPP nr 1 odbyła się uroczystość podsumowania piątej edycji Konkursu Recytatorskiego "Magia żywego słowa", który organizowany jest przy współudziale Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach. Od 2006 r. konkurs ma status miejskich eliminacji do rejonowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR".

W tegorocznych przesłuchaniach wzięło udział 108 uczniów z dwudziestu sosnowieckich szkół. Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas I-III i klas IV - VI szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych. Laureatom zostały wręczone nagrody książkowe i dyplomy. Ze względu na dużą ilość uhonorowanych przez jury uczestników konkursu (łącznie nagrodzono i wyróżniono 21  młodych wykonawców) swoje utwory zaprezentowały tylko niektóre, wskazane przez jury osoby. Celem tych prezentacji było pokazanie różnorodności doboru repertuaru oraz szczególna dbałość o jakość recytacji.

Nasi uczniowie zdobyli: II miejsce: Oskar Sierka (opiekun: Aleksandra Stroińska)

Wyróżnienie: Marek Pietrzak (opiekun: Jadwiga Grodecka)

17 marca w Szkole Podstawowej Nr16 w Sosnowcu odbył się dla uczniów klas VI

X Międzyszkolny Turniej Młodych Ekonomistów. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Tomsia i Łukasz Malinowski

WYNIKI I ETAPU
X MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU MŁODYCH
EKONOMISTÓW

Nr

Część I
zadania + krzyżówka

Część II

Suma punktów

Kwalifikacja
do II etapu

SP  9

SP  6

Naszej drużynie zabrakło zaledwie 2 pkt, aby zakwalifikować się do II etapu.

Opiekun

Barbara Jaśkko-Pypłacz

GRATULUJEMY!!!

26 marca 2009 w Szkole Podstawowej nr6 w Sosnowcu ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego
na wizerunek Juliusza Słowackiego.
         I miejsce zajął Oskar Sierka klasa V (opiekun: p. A. Stroińska)
II miejsce Anna Karkosz klasa V (opiekun: p. A. Stroińska)

7 kwietnia V edycja MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Nasza reprezentacja ( Magda Strzelczyk, Paulina Pazderska, Patrycja Sławińska) zdobyła III miejsce

GRATULUJEMY!!!

„Papierowe cuda” – tak brzmiał tytuł konkursu zorganizowanego przez Filię nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. W konkursowe szranki stanęło 216 uczestników – uczniów szkół podstawowych. Prace nadesłano nie tylko z Sosnowca, ale Przemyśla, Bukowna i Mysłowic. Wszystkie prace, nie tylko te nagrodzone, można podziwiać w czytelni biblioteki przy ul. Ostrogórskiej 29 a.

Origami z kółek:

I miejsce – Izabela Dec kl.II SP nr 9 w Sosnowcu

II miejsce – Emilia Fudalewska SP w ZSO nr 6 w Sosnowcu

III miejsce – Klaudia Schufreida kl.I SP w ZSO nr 6 w Sosnowcu

Wyróżnienia: Gabriela Woźniak, Julia Deredas, Natalia Dymarska – SP w ZSO nr 6

O wygranej zdecydowały: oryginalność pomysłu, pracochłonność, staranność i walory estetyczne pracy.

WIELKIE GRATULACJE!

Olga Chodakowska

W ogólnopolskim konkursie  uczniowie, uczestniczący w zajęciach w świetlicy szkolnej i środowiskowej (pod opieką p. Marty Kozioł i p. Olgi Chodakowskiej) wykonały komiksy o przygodach Kinderino i wygrały komputer.

WIELKIE GRATULACJE!